Post Top Ad

Nauka przez zabawę dla najmłodszych od Wydawnictwa Niko.

Moje dzieci uwielbiają książeczki, dzięki którym można się uczyć przez zabawę. Labirynty, łączenie kropek, szukanie różnic, naklejanie naklejek czy pisanie po śladzie - Julka i Szymek uwielbiają to! Twoje dziecko też? W takim razie musisz poznać książeczki dla najmłodszych od Wydawnictwa Niko!


Wydawnictwo Niko dla przedszkolaków.


O książeczkach Wydawnictwa Niko pisałam wam już w poście Ucz się z Niko. Pokazywałam wam tam propozycje książek edukacyjnych dla dzieci z klas I - III. Dzisiaj pora na coś dla młodszych dzieciaczków. Chcę wam zaprezentować książki, które zauroczyły mojego czterolatka, ale właściwie i ośmioletnia Julka z chęcią się nimi bawi!

Książki z suchościeralnymi pisakami

Seria książeczek wielokrotnego użytku, do których dołączone są suchościeralne pisaki. Kartki są laminowane, dzięki czemu można niemal bez końca poprawiać po kropeczkach dokańczając różne rysunki i zmazywać gąbeczką. 

Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-4 i 5-6 lat. Zabawa z suchościeralnym pisakiem pomaga ćwiczyć małą rączkę i przygotowywać ją do pisania literek. 

W serii znajdziesz wiele tytułów m.in. "Rysunki, rysuneczki Dinusia Gąbeczki" z rysunkami specjalnie dla chłopców czy "Zwierzaki Cudaki" i "Przygoda z literkami" (ta dodatkowo z naklejkami). Dwie ostatnie książeczki możesz wygrać w konkursie, który zorganizowałam na Facebooku: KONKURS Z MAGICZNYMI KSIĄŻECZKAMI OD NIKO.

Zabawy przedszkolaków

Książeczka, która szczególnie zainteresowała Szymka! 50 barwnych naklejek, które trzeba dopasować do zadań i przykleić w odpowiednich miejscach to jest coś, co z pewnością lubi każdy przedszkolak!

Do tego proste ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie, orientację przestrzenną, spostrzegawczość i sprawność manualną małych rączek.

Wspólna zabawa będzie doskonałą okazją do rozmów o otaczającym świecie i rozwijania wiedzy malucha!


 Zagadki Profesora Rozumka

To co prawda pozycja przeznaczona dla nieco starszych dzieci, bo w wieku 6 - 9 lat, aczkolwiek z racji tego, ze Julka ma lat 8, młodszy brat i za takie zadania się przy niej zabiera. Różnorodne łamigłówki rozwiązują wspólnie, a z wieloma np. szukaniem różnic mój czterolatek radzi sobie naprawdę świetnie!

Dodatkowym plusem książki są zawarte w niej naklejki.

W serii "Zagadki profesora Rozumka" ukazały się: "Zwierzyniec", "Bajkowe zagadki", "Zoo zagadki", "Łamigłówki".

Odkrywamy świat

Ta książeczka wypełniona jest zadaniami, które mają pomóc dziecku w wieku 5 - 6 lat odkryć otaczający je świat. 

Znajdziemy tu labirynty, łączenie kropek, układanie zdarzeń w kolejności chronologicznej, kolorowanki i przykłady prostych doświadczeń. 
Kolorowe obrazki i pytania, które autorka zadaje dzieciom przy okazji różnych zadań, pobudzają wyobraźnie i kreatywność.W ofercie Wydawnictwa Niko każdy znajdzie coś dla siebie!

Chcesz się przekonać?
Zajrzyj na: wydawnictwoniko.pl!


Nie zapomnij też wziąć udziału w konkursie, który znajdziesz na moim facebookowym profilu:3 komentarze:

 1. Od wczoraj jesteśmy szczęśliwymi posiadaczkami sporego zestawu książeczek tego wydawnictwa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki wydają się być świetne! Szkoda tylko, że mój Franio na nie jeszcze za mały :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Karina Twarkiewicz28 czerwca 2016 12:57

  to coś dla nas :) mój prawie trzyletni Kamil byłby prze szczęśliwy :) uciekam szybko na fb by wziąć udział w konkursie :) może uda nam się je wygrać na jego urodzinki które są za miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń

Wyraź swoją opinię, podziel się doświadczeniem, zostaw po sobie ślad!

Post Top Ad

INSTAGRAM @ola_greszcz